اخبار در یک نگاه


امروز : چهارشنبه 27 تير 1403

پس از سال‌ها وقفه در اجرای قانون اسقاط خودروهای فرسوده، بنابر اعلام وزارت صمت در طرح جدید جایگزینی خودروهای فرسوده، ۱۰ درصد ظرفیت قرعه‌کشی محصولات خودروسازان به مالکین واجد شرایط این طرح تخصیص داده می‌شود. متقاضیان این طرح می‌توانند با ورود به پنل کاربری خود در وب سایت سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، فعال کردن تیک موافقت نامه اسقاط و همچنین ثبت مشخصات خودرو از رده خارج در قسمت ویرایش اطلاعات، در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ثبت‌نام کنند.

در جدیدترین مرحله از فروش خودرو در سامانه یکپارچه عرضه خودرو، شرکت‌های کرمان موتور، مدیران خودرو، صنایع خودروسازی ایلیا و سانیار موتور پارسیان محصولات خود را عرضه کرده‌اند. در این مرحله که تا پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۲ ثبت‌نام آن ادامه دارد متقاضیان طرح عادی، طرح جوانی جمعیت و متقاضیان تعویض خودروهای فرسوده می‌توانند شرکت کنند. در اطلاعیه سامانه یکپارچه عرضه خودرو با اشاره به تخصیص خودرو از محل افزایش تولید و ظرفیت‌های مازاد برخی خودروسازان از طریق این سامانه آمده است:

بر اساس اعلام شرکت‌های کرمان موتور، مدیران خودرو، صنایع خودروسازی ایلیا و سانیار موتور پارسیان مبنی بر امکان تحویل خودروی اعلامی در قالب فروش فوق‌العاده (تحویل ۳ ماهه) از محل این ظرفیت‌ها، متقاضیان دارای شرایط به شرح ذیل می‌توانند از طریق سامانه اقدام نمایند:

۱- متقاضیان محصولات همه شرکت‌های حاضر در طرح که تاکنون توسط خودروساز فراخوان نشده‌اند می‌توانند برای تغییر خودروی اعلام شده قبلی به محصولات عرضه شده جدید طی فرایند ذیل اقدام کنند.

۱-۱-در ابتدا متقاضی با ورود به پروفایل کاربری خود باید گزینه ویرایش سفارش خود را از قسمت جزییات سفارش انتخاب کند تا سفارش خودرو قبلی حذف شود.

۱-۲-پس از ویرایش سفارش برای هر متقاضی از سبد محصولات اعلامی در سایت، امکان انتخاب محصول مهیا شده و می‌بایست خودروی جدید خود را انتخاب کند.

۱-۳-پس از پایان مهلت تغییر خودرو به سایت خودروساز مراجعه و نسبت به واریز وجه کامل خودرو اقدام کرده تا فرآیند ثبت‌نام نهایی شود.

تبصره ۱: در صورت انتخاب خودرو بیش از ظرفیت موجود در فصول اعلام شده، تخصیص به ترتیب اولویت‌های تعیین‌ شده قبل صورت خواهد گرفت.

تبصره ۲: درصورتی‌که متقاضی سفارش قبلی را لغو و امکان انتخاب خودروی جایگزین فراهم نشود کماکان اولویت قبلی ایشان محفوظ خواهد ماند.

تبصره ۳: درصورتی‌که متقاضی، خودروی جدید را انتخاب کند، اما در زمان مشخص شده توسط خودروساز مبالغ تعیین شده را به حساب خودروساز واریز وجه نکند از اولویت‌بندی حذف می‌شود.

۲- متقاضیانی که در دور دوم سامانه نوبت‌دهی هیچ خودرویی به آن‌ها تخصیص داده نشده است.

۳- متقاضیانی که تاکنون در سامانه ثبت‌نام نداشته‌اند. (جدید)

۳-۱- در ابتدا متقاضی با ورود به سامانه https://esalecar.ir باید گزینه ثبت‌نام را انتخاب کند و پس از تشکیل پروفایل و تکمیل اطلاعات مندرج در آن امکان انتخاب خودروهای عرضه شده در این مرحله را دارد. بدیهی است مسئولیت صحت اطلاعات ثبت شده با متقاضی است.

۳-۲- ظرفیت قابل‌عرضه به این دسته از متقاضیان از محل عدم تکمیل ظرفیت پس از تخصیص به متقاضیان بند ۱ و ۲ خواهد بود.

۳-۳-پس از تخصیص خودرو به متقاضی و اطلاع‌رسانی به ایشان با توجه به شیوه فروش این مرحله همه مبلغ خودرو باید به حساب شرکت مربوطه واریز شود.

۳-۴ -پس از واریز مبلغ مرتبط با خودرو به حساب شرکت نسبت به پالایش اطلاعات اعلامی متقاضی (حداکثر یک هفته پس از واریز وجه) اقدام شده و در صورت احراز شرایط طرف تقاضا نسبت به انعقاد قرارداد با ایشان اقدام می‌شود.

۳-۵-در صورت عدم احراز شرایط تخصیص خودرو ابطال و شرکت خودروساز مکلف به عودت مبلغ واریزی تا مدت ۲۰ روز است.

۳-۶-مسئولیت صحت اطلاعات وارد شده در سامانه و داشتن همه شرایط تخصیص خودرو بر عهده متقاضی بوده و در صورت اثبات عدم احراز شرایط در بررسی‌های بعدی و در هر مرحله، تخصیص خودرو به ایشان کان لم یکن خواهد بود.

*مدت‌زمان جابه‌جایی، انتخاب خودرو و ثبت‌نام در این مرحله ۳ روز خواهد بود.

* پس از ارسال فهرست اولویت‌بندی شده به شرکت‌های خودروساز و اطلاع‌رسانی به متقاضیان امکان تکمیل وجه به مدت ۵ روز فراهم می‌شود.

*همه افرادی که تاکنون دعوت‌نامه برای ایشان صادر شده و یا خرید خودرو داشته‌اند مشمول این طرح نیستند

*درصورتی‌که متقاضی، خودرویی را انتخاب کند، اما در زمان مشخص شده توسط خودروساز مبالغ تعیین شده را به حساب خودروساز واریز وجه نکنند از اولویت‌بندی حذف می‌شود. با توجه به شرایط فروش در صورت تأخیر در تحویل شرکت مکلف به پرداخت جرائم تأخیر مطابق ضوابط مربوطه است. مطابق آیین‌نامه این شیوه فروش مشمول سود مشارکت و انصراف نیست. به جهت تسهیل در فرایند انجام کار پیشنهاد می‌شود متقاضیان برای مشاهده محصولات و اطلاع از جزئیات برنامه فروش خودروسازان به سامانه شرکت‌های مذکور مراجعه کنند.

آمار بازدید کنندگان

بازدید امروز :9
بازدید روز گذشته :9
بازدید این هفته :29
بازدید این ماه :90
مجموع آمار بازدید ها :1179

آخرین خبر

گالری تصاویر