اخبار در یک نگاه


امروز : دوشنبه 29 دى 1399
 • گواهی اسقاط خودرو فرسوده ۹۵ گواهی اسقاط خودرو های فرسوده چیست ؟

  با اجرایی شدن طرح نوسازی خودروهای فرسوده دولت تصمیم بر این گرفت تا واردات خودرو به کشور را منوط به داشتن گواهی اسقاط خودروهای فرسوده کند ، با اجرایی شدن این طرح شرکت های واردکننده خودرو می بایست با توجه به ارزش و تعداد خودروهای وارداتی خود خودروهای فرسوده را اسقاط نمایند ، هر خودرو فرسوده با توجه به نوع خودرو سنگین بودن (کامیون ، اتوبوس ، مینی بوس و … ) و یا سبک بودن (تاکسی ، خودرو شخصی و … ) به تعداد خاصی گواهی اسقاط دریافت میکند.

 • چه مدارکی برای ثبت خودرو فرسوده لازم است ؟

  مدارک و شرایط لازم جهت ثبت نام اولیه اسقاط خودرو فرسوده چیست؟

  ۱ . مدل خودرو محدود خودرو های فرسوده سواری مدل ۱۳۵۸ تا ۱۳۸۳ شمسی و معادل میلادی آن مشمول طرح می باشند. خودرو های فرسوده وانت بار از مدل ۱۳۴۷ تا ۱۳۸۳شمسی و معادل میلادی آن مشمول طرح می باشند. خودرو های فرسوده مینی بوس از مدل ۱۳۷۷ شمسی و پایینتر و معادل میلادی آن مشمول طرح می باشند. خودرو های فرسوده اتوبوس از مدل ۱۳۷۷ شمسی و پایینتر و معادل میلادی آن مشمول طرح می باشند. خودرو های فرسوده کامیون از مدل ۱۳۶۷ شمسی و پایینتر و معادل میلادی آن مشمول طرح می باشند.

  ۲ . کاربری خودرو نا محدود ( سواری و وانت-کامیون و مینی بوس )

  ۳ . تعداد سیلندر محدود ( ۴ به بالا )

  ۴ . دیفرانسیل نا محدود ( ۱ – 2 )

  ۵ . سند نا محدود ( قطعی – وکالتی )

  ۶ . پلاک محدود ( ملی ) در هنگام ثبت نام داشتن اطلاعات زیر الزامی است:

  ۱- تمام مشخصات مالک : مالک به شخصی گفته می شود که شناسنامه ،برگ سبز ، سند قطعی و یا وکالتی به نام او می باشد. مشخصات مالک مانند نام و نام خانوادگی،کدملی،آدرس و شماره تماس و …نیز لازم است.

  ۲- مشخصات خودروی ثبت نامی: تمام مشخصات اعم از شماره انتظامی،رنگ خودرو،شماره شاسی ،شماره موتور و…

  ۳- حساب جام ملت به نام مالک و ارزش گواهی اسقاط ارزش گواهی اسقاط بالاترین قیمت کارشناسی در استان مربوط می باشد.

  از طریق همین سامانه : کافیست در قسمت ثبت نام خودرو فرسوده اطلاعات دقیق خود را وارد نمایید.

 • جایگزین وانت بار فرسوده چه خودروهایی شامل می شود؟

  متقاضی گرامی جایگزینی وانت بار فرسوده هم سواری و هم وانت از محصولات سایپا،ایران خودرو،مدیران خودرو و از محصولات گروه بهمن هم سبک و هم سنگین قابل جایگزینی می باشد.شما می توانید پس از ثبت نام خودرو فرسوده خود در سایت و دریافت کد رهگیری منتظر تماس از مرکز اسقاط باشید تا به طور دقیق شما را راهنمایی کنند.